February 2009

Můj 1 diplom

27. february 2009 at 17:29 | Vačička

GRATULUJI!!!

27. february 2009 at 17:25 | Vačička

Ahojky lidičky,


V soutěži 1.tipovačka vyhráli:


BlaňulíkLuckyNelča


GRATULUJI!!!

Zde jsou vaše DIPLOMY:

DIPLOM pro Blaňulík:


DIPLOM pro Nelča:


1.Tipovačka!

26. february 2009 at 21:14 | Vačička

Ahojky lidičky, je tu první tipovačka!

Uhádněte:

1.KDO JE NA OBRÁZKU?

2. VE KTERÉM SERIÁLU HRAJE?

3.NA KTERÉM PROGRAMU SE TENTO POŘAD VYSÍLÁ???

Nezapoměňte napsat své:

1.JMÉNO NEBO PŘEZDÍVKU

2.ADRESA TVÉHO BLOGU

3. CO CHCEŠ NA DIPLOMEK?

VYHRÁVAJÍ 3 NEJRYCHLEJŠÍ!!!


Matouš Ruml začal hrát ve svých šesti letech, a to v dětském divadelním studiu, kde zůstal do svých šestnácti. Mezitím účinkoval například v seriálu Život na zámku. Dnes ho diváci znají hlavně jako Lexu z komediálního seriálu Comeback.

Pompeje

20. february 2009 at 11:57 | Vačička

Pompeje

Italské město v provincii Napoli. Město je známé tím , že se stalo jedním ze tří starořímských měst v Neapolské zátoce v císařské provincii Itala(dnes region Kampáje, Itálie) která byla 24.srpna roku 79 n.l. zničena výbuchem sopky Vesuv. Obyvatelé Pompejí žili v přesvědčení, že Vesuv je vyhaslý, a varovným signálům nevěnovali pozornost. Nespojovali je s aktivitou Vesuvu. Byli zvyklí na drobné otřesy země a výrony plynů z Vesuvu. Až v roce 62 byly otřesy natolik silné, aby způsobily poškození budov. Na začátku srpna roku 79 n.l. vyschly všechny studny ve městě, ale varování stále nebylo dostatečně silné a celý starověký Řím strnul hrůzou, když 24.srpna došlo ke katastrofální vulkanické erupci, která pohřbila město a zaclonila slunce v pravé poledne. Shodou okolností to bylo datum Vulkáne svátku římského boha ohně Vulkána.

Jediným hodnověrným očitým svědkem erupce byl Plinius mladší , který událost popsal v dopise Tacitovi . Podle jeho slov došlo k erupci kolem poledne. Nejdříve z Vesuvu vyšlehly vysoké plameny a později velký černý mrak tvaru borovice, který zakryl slunce a den se změnil v noc. Na Pompeje dopadaly rozžhavené kameny, které bořily budovy. Obyvatele města usmrtily jedovaté plyny uvolněné při erupci (podle současných výzkumů se jedná asi o 10 000 osob). Erupce trvala nepřetržitě 3 dny, v důsledku čehož bylo město pokryto vrstvou popela o výšce asi 6 metrů. Zničeno bylo území od Hercuanela až po Stabie.

"Mrak", o kterém Plinius Mladší píše, je dnes znám jako Pyroklastická vlna , což je mrak přehřátých plynů, popela a kamenů vyvrhnutých ze sopky. Plinius rovněž popisuje, že erupce byla současně doprovázena zemětřesením a že moře bylo zemětřesením odsáváno pryč a znovu vraceno - dnes tento jev nazýváme Tsunami.


Australské pouště

20. february 2009 at 11:54 | Vačička

Australské pouště


Konkrétní krajina:
Písčité pouště a polopouště s odolným rostlinstvem zaujímají větší část Austrálie , která je nejsušším světadílem na světě. V Austrálii je Viktoriina poušť velmi horká , kde slunce pálí po celý rok z bezmračné oblohy. V noci však poušť může díky jasné obloze rychle vyzařovat nastřádané teplo , takže možné teploty jsou překvapivě nízké a za úsvitu občas vzniká rosa.Rostlinstvo, živočišstvo, lidé: Rostlinstvo: Pouštní rostliny často zadržují vodu v kožovitých listech. Kaktusy mají velmi silnou "pokožku" , která omezuje vypařování. Při dešti nasávají vodu , nabudou a časem opět scvrknou a zvrásní. Kromě hlubokých kořenů mají kaktusy také spleť povrchových kořínků , umožňujících nasát vodu dřív , než se vypaří. Listy kaktusů se přetvořily v ostny, které jednak zmírňují vypařování vody , jednak chrání kaktus před zvířaty.V Australské poušti žijí zvířete, , která by jsme jinde na světě nenašli např. JEŽURA AUSTRALSKÁ, RAJKY atd.

Živočišstvo:
Většina pouštních zvířat ve dne spí a ožívají teprve večer , aby v noci sháněla potravu. Některá zvířata žijí poměrně hluboko pod zemí , kam vedro ani chlad neproniknou. Jiní živočichové upadají po dobu nejteplejšího ročního období do dlouhého spánku. Krysa klokaní dokáže přežít s minimem vody , želvy a pouštní žáby uchovávají vodu v měchýřcích. Velbloudi sice navzdory rozšířenému přesvědčení neuchovávají vodu v hrbech , mohou však putovat pouští několik dní a potom zásoby tělesné tekutiny doplnit , neboť naráz vypijí neuvěřitelné množství vody.

Lidé: Ve srovnání s minulostí jsou dnes pouště mnohem hustěji obydlené. Kdysi lidé žili pouze v oázách a říčních údolích , např. podél Nilu. Kolem nalezišť ropy a cenných nerostů však vznikaly další oázy , v nichž je voda čerpána z hlubokých studní , popř. přiváděna potrubím nebo cisternami.

Podnebí: Subtropický a tropický pás. Pouště jsou nejsušší místa zemského povrchu. Bodle zeměpisné definice je pouští každá oblast v níž průměrné roční srážky nepřesáhnou 250mm.

Něco, co o tom víš: Většina pouští žije v pásu obratníků "Raka" a "Kozoroha". Jsou to horké pouště, kde slunce pálí
po celý rok z bezmračné oblohy. V noci však poušť může díky jasné obloze rychle vyzařovat nastřádané teplo , takže noční teploty jsou překvapivě nízké a za úsvitu občas vzniká rosa.


Pouště rozdělujeme na písčité , kamenité a štěrkovité.

Obrázky:


Ježura australská

Klokan rudý


Mapa:
Použité prameny: Atlas zvířat


Velká školní encyklopedie


Velká encyklopedie zeměpisu


Referát-sněžný muž Ötzi

20. february 2009 at 11:50 | Vačička
Ötzi
Jménem Ötzi je označována přirozená mumie člověka z doby přibližně 3300 let před naším letopočtem, která byla nalezena v roce 1991 na ledovci v Ötztalských Alpách a je stará 5300 let.

U sebe měl Ötzi luk, toulec se šípy, měděnou sekeru, našly se také zbytky bot .Mumie sněžného muže Ötziho byla při nálezu mimořádně zachovalá. Ötzi zemřel násilnou smrtí a před svým skonem čelil v urputném boji přesile. Nevyřešenou záhadou jsou také stopy krve na Ötziho zádech - patrně v horách nebyl sám, někoho nesl.

Mnoho pochybností zůstává také kolem událostí, které mohly Ötziho zahnat tak vysoko do hor. Patrně nešlo o nějaký krvavý rituál. Profesor Leitner postavil svou teorii na Ötziho vysokém věku, podle testů se totiž tento horal dožil 46 let. Muselo tedy jít o stařešinu. Není vyloučeno, že se Ötzi stal obětí mladších příslušníků svého kmene, kteří toužili po jeho jistě výhodném postu.


Motivem však mohla být také krádež - někdo se mohl pokusit uzmout Ötzimu jeho drahocennou měděnou sekyru, symbol postavení kmenového vůdce. Vědci také zjistily , že měřil 160cm , vážil kolem 50ti kilogramů a měl nohu o velikosti 38cm.

Více informací na: http://klikni.idnes.cz/clanky.asp?f=p&slovo=Ötzi%20&search=Hledej

HLASUJTE

14. february 2009 at 13:31 | Vačička

Ahojky hlasujte pro mě na ADRESA: http://cechkr.blog.cz/0902/4-kolo-sonb

jsem VacickaDĚKUJI


Avril Lavigne-VIDEO

10. february 2009 at 17:16 | Vačička

HOT
SVATBA
GIRLFRIEND

Kaiser a Lábus

10. february 2009 at 16:58 | Vačička


PROSBA

9. february 2009 at 17:36 | Vačička

Vadí Vám testování na zvířatech a týrání zvířat ??? Ano ??? A chcete tomu alespoň zkusit zabránit, ale nevíte jak ??? Stačí se kouknout na stránky http://lindseyproti.blog.cz , které se týráním zvířat zabývají … Chci, aby se lidem konečně ,, rozsvítilo" protože to, co se děje za našimi zády je hrozné a nic se s tím nedělá a nevinná a bezbranná zvířata za to pořád trpí :( . Prosím, pokuste se alespoň o pomoc proti těmto lidským zrůdám … Nechápu lidi, kteří tohle můžou dělat, nemají srdce …Prosím… pomozte :) díky moc pa Vaše Lindsey

PS : Více informací na blogu : http://lindseyproti.blog.cz nebo http://lindseywillows.blog.cz a na mailíku lindsey.willows@seznam.cz

Dej si to taky na blog prosím , aby o tom vědělo víc lidí.


Pro zasmátí

9. february 2009 at 17:36 | Vačička

Na co koukáš?? Přišla Ti smska!!
Krásné oči, nádherná vypacovaná postava, bohaté vlasy, zdarvé zuby, neodolatelný úsměv...tak už dost o mne a jak se máš ty???

Už dlouho se ti odvažuji něco říct. Uf...tak tedy: Miluju!Miluju!Miluju, ale strašmě moc miluju hamburgery!!!

Nejrozšířenější oční chorobou je láska na první pohled.

To, že vám občas něco nedojde, není chyba České pošty.

Spatřil jsem tvou budoucnost. Vidím luxustní vilu, mercedes, bazén, krásného manžela. Vidím taky tebe. Stojíš tam a koukáš na to všechno dírou v plotě!!

Ahoj, jeden milionář na tebe myslel ve své poslední vůli...mám tě pozdravovat!

Rada pro náročné: jestli hledáš muže, který je přitažlivý, vtipný, chytrý, sebevědomý, citlivý, sexy, něžný a romantický - jdi do kina!!

Blahopřání

9. february 2009 at 17:35 | Vačička

Běží bílý králíček, nese kytku růžiček, tomu kdo dnes svátek slaví, přeje lásku, štěstí zdraví!!!Já Ti přeji blahorodí, všechno co se k svátku hodí, automobil,fůru sena, at jsi pěkně opálená, hodně peněz, žádnou práci a tím končím svou gratulaci!!!!!Lžičku hrdosti,hrneček radosti,kotlík úspěchů,jezírko peněz,moře štěstí,oceán zdraví a celý vesmír lásky!!!!Ke tvým dnešním narozkám psaníčko Ti posílám.At ti svítí sluníčko,ty má sladká růžičko!

Vse nejlepsi k tvym patnactinam!!! Chtel bych byt tvuj prvni . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . kdo ti preje!!!!!NEJLEPSI, NEJBAJECNEJSI, NEJUZASNEJSI, NEJVTIPNEJSI clovek na svete? Odbornikum se ho jeste nepodarilo najit. Ale ja o jednom vim. JSI TO TY! Vse nejlepsi!Recept na stesti k .... narozeninam - 1 hrst lasky, 2 lzice pratelstvi, pozitivni mysleni, 10 kapek humoru a 250g stesti - dobre promichat a ihned podavatAhojky Sluníčko.Dnes je to právě 15.let, co osvěcuješ náš život.A proto ti do dalších let přeji,ať nám nevyhasneš a stále se na nás usmíváš.To a mnohem víc ti přeje....Vse nejlepsi k tvemu svatku, hodne stesti, hodne zmatku. To ti preje tvoje znama, nemusi byt podepsana.Zvonky zvoni, svet se smeje a kazdy Ti dneska preje stesti, zdravi, pohodu, vzdycky dobrou naladu. Vsechno nejlepsi!Vis, jaky je rozdil mezi Tebou a mochomurkou? S tebou neni nikdy otrava!!! Vse nejlepsi.Vse nejlepsi k Tvym narozeninam, tento listek posilam, same ruze, same kviti, spokojenost dlouhe ziti, at se na Te stesti smeje to vse ze srdce Ti preje....Vse nejlepsi k tvemu svatku, hodne stesti, hodne zmatku, zivot dlouhy jako tunel, miluj divku jako cumel.. to ti preje tvoje znama.. co nemusi byt podepsana...Uz te chytla , uz te lapla, uz ti (jmeno) pusa sklapla. Brzy poznas holoubku, jak se chodi v chomoutku.


Kreslené obrázky zvířat

9. february 2009 at 17:33 | Vačička

Snoopy

9. february 2009 at 17:33 | Vačička
Životopis Snoopyho:
Jméno: SNOOPY
Rasa: Bígl skžížený s dalmatinem
Datum narození: 6.6.1996
Místo narození: malá vesnička v USA
Nejlepší kamarádi: Pipi a kočka Lucky
Páníček: Duff a Meggi
Oblíbený jídlo: Granule s drtěnou kostí
Oblíbený pití: Tropický mix
Oblíbený zpěvák: Pes Lokua se svou kapelou Drsný čokl
A teď jeho obrázky:

Svatební Šaty

9. february 2009 at 17:33 | Vačička


Květiny

9. february 2009 at 17:33 | Vačička


Vtipy o pepíčkovi

5. february 2009 at 20:12 | Vačička

Paní učitelka se při hodině přírodopisu ptá Pepíčka: "Pepíčku, řekni mi zvíře, jehož jméno začíná na ž." Pepíček: "Že by to byl tygr?"

2) Vytahuje se Pepíček před kamarády: "Můj tatínek má krásné nové auto." "A kde ho má?" ptají se kamarádi. "Schne v garáži. Celou noc ho barvil a vyměňoval čísla."


3) Před Vánocemi se paní učitelka ptá žáků: "Copak byste chtěli dostat od Ježíška?" Přihlásí se Pepíček: "Prosím, já bych chtěl tamponovou vložku!" "Tamponovou vložku? A víš ty vůbec, co to je?" "No, to nevím, ale musí to bejt něco báječnýho. Dá se s tím plavat, lyžovat, surfovat..."

"Jak bych ti to jenom řekl: "Žena má malou nožku a chlap má nohu mnohem větší."Ptá se paní učitelka: "Pepíčku, když řeknu: Jsem mladá a hezká - jaký je to čas?"Pepíček: "Prosím, minulý!"


7) Při hodině dějepisu se zkouší: "Kdo nařídil vraždu svatého Václava?"Nic. Ticho. Paní učitelka chce trochu napovědět: "B... Bo... Bol..."Po chvilce zvedne váhavě ruku Pepíček: "Bolševici?"


Ptá se paní učitelka: "Pepíčku, když řeknu: Jsem mladá a hezká - jaký je to čas?"Pepíček: "Prosím, minulý!"


7) Při hodině dějepisu se zkouší: "Kdo nařídil vraždu svatého Václava?"Nic. Ticho. Paní učitelka chce trochu napovědět: "B... Bo... Bol..."Po chvilce zvedne váhavě ruku Pepíček: "Bolševici?"


8) Pepíček vždy když přijde pozdě do školy, řekne nějakou sprostou výmluvu. Ve třídě je jediný kluk a jinak samá děvčata. Má přijít inspektor a tak paní učitelka říká děvčatům: "Jestli Pepíček příjde pozdě, když tady bude pan inspektor a řekne sprostou výmluvu, tak vstaňte a odejděte ze třídy."Pepíček příjde pozdě a paní učitelka se ho ptá: "Tak Pepíčku, copak se ti dneska přihodilo?"Pepíček říká: "Ale, vedle nás staví bordel, tak jsem se chvíli díval!"Holky vstanou a odcházejí a Pepíček na ně volá: "Holky, kam jdete, mají teprve základy!"


9) Každý týden chodí maminka se svými třemi synky na návštěvu k dědečkovi. Kluci vždycky chtějí hrát na vojáky a pokaždé nějak dědu do hry zapojí. Jednou maminka sleduje, jak Pepíček namíří na dědečka ramínko na šaty a "Prásk".Dědeček s sebou práskne o zem a dělá mrtvého.Když se dlouho nehýbe, maminka k němu přiběhne, aby zkontrolovala, jestli se mu něco nestalo.Děda otevře jedno oko a šeptá: "Nech mě, tohle je jediná šance, jak si odpočinout."


10) Přijde maminka s Pepíčkem na návštěvu k babičce a ta se ho ptá: "Tak co Pepíčku, už chodíš do školy půl roku, umíš už abecedu?"


"Jo babi, až do stovky."

Paní učitelka říká dětem: "Teď vytvořte větu, ve které se bude dvakrát vyskytovat slovo pěkný."

Všechny děti vymyslely věty ve stylu: "Včera byl pěkný den, protože jsme byli na pěkném výletě."

Nakonec dojde řada na Pepíčka. "Tak a teď nám přečti svou větu ty, Pepíčku."

"Moje sestra přišla domů a povídá 'tati, jsem v tom', na to táta odpověděl: 'pěkný, moc pěkný!'"


Přijde Pepíček domů celý mokrý.


"Co se ti stalo?" ptá se maminka.


"Hráli jsme si na psy."


"No a co?"


"Já byl patník"Pepíček se doma chlubí, co nového se učili při sexuální výchově: "Nejprve nám pan farář vykládal, co nemáme dělat. Pak se přidal pan doktor s tím, jak to nemáme dělat. A náš pan ředitel nám nakonec řekl, kde to nemáme dělat."
Paní učitelka se ptá Pepíčka: "Co je to za zvíře - je hnědé a má čtyři nohy."


"Pes!"


"No dobře, ten by to mohl také být, ale je to kočka.


"A paní učitelko, teď vy. Co je to, když se to strká dovnitř, je to tvrdé a suché, a když to jde ven, tak je to měkké a vlhké?"


Paní ucitelka se neudrží a vlepí mu facku.


Pepícek na to: "Dobře, to by taky mohlo být, ale jinak je to žvýkačka."
Vtipy o rodičích a dětech


Rodiče večer spěchají do divadla a pustí svému dítěti gramofon, aby po doposlechnutí desky šlo spát. Vrátí se za tři hodiny, dítě bije hlavou o zeď a volá: "Chci! Chci! Chci!"


Z gramofonu se ozývá: "Chcete slyšet pohádku?....Chcete slyšet pohádku?...Chcete slyšet pohádku?....."
Kluk vběhne do drogerie: "Honem, honem! Ségru napadl včelí roj!"


Prodavačka se zděsí: "Proboha, ale my tady nemáme žádné léky, musíš do lékárny."


"Prosím vás, kdo mluví o lécích? Já chci co nejrychleji film do foťáku!"